7W DC12-14V 600mA 80-90LM/W Warm White LED Light COB Lamp Beads Chip
Specifications:
| Product Name | COB LED Lamp Beads |
| Rated Voltage | DC12-14V |
| Luminous Flux | 80-90LM/W |
| Color Temperature | 2800-3000K |
| Power | 7W |
| Current | 600mA |
| Light Color | Warm White |
| Material | Aluminum |
| Color | Silver Tone, Orange |
| Size (approx.) | 93 x 30mm (L*W) |
| Luminous Surface | 82 x 25mm (L*W) |
| Weight | 13g |
| Package Content | 1 x COB LED Lamp Beads |
Description:
- Outdoor/ indoor lighting
- Car, boat, bike DIY.
,