6000K 6W Pure White Rectangle COB SMD LED Bead Strip Lamp Chip Light 570-630LM
Specifications:
| Product Name | COB LED Lamp Bead |
| Intensity Luminous | 570-630LM |
| Color Temperature | 6000K |
| power consumption | 6W |
| Material | Electronic Parts |
| Body Size | 100 x 9 x 3mm/ 3.9" x 0.4" x 0.12"(L*W*T) |
| Emitter Color | Pure White |
| Net Weight | 6g |
| Package Content | 1 x COB LED Lamp Bead |
Description:
- This is a brand new High Power Bright LED Lighting. Ideal for making light sources for video,camera, fish tank, car, pool and RC Toys.
,