3W DC9-11V 300mA 80-90LM/W White LED Light COB Bead Chip 10pcs
Specifications:
| Product Name | COB LED Lamp Beads |
| Rated Voltage | DC9-11V |
| Luminous Flux | 80-90LM/W |
| Color Temperature | 6500-7000K |
| Power | 3W |
| Current | 300mA |
| Light Color | White |
| Material | Aluminum |
| Color | Silver Tone, Yel |
| Size | 50 x 20mm/ 2" x 0.8" (L*W) |
| Luminous Surface | 45 x 20mm/ 1.8" x 0.8"(L*W) |
| Weight | 42g |
| Package Content | 10 x COB LED Lamp Beads |
Description:
- Outdoor/ indoor lighting
- Car, boat, bike DIY.
,